A dél-afrikai Frans du Plessis örömmel vesz részt a konferencián: „Nagy megtiszteltetés, hogy részt vehetek ezen a rendezvényen. Segít, hogy korlátozott ismereteim ellenére globálisan lássam a problémákat, hogy észrevegyem a szokatlant a megszokottságban."
A konferenciát június 10-én, vasárnap úrvacsorás istentisztelettel nyitották meg. Jávai szokás szerint főtt rizs, tempeh és gyógynövényből készült ital került az Úr asztalára. Korábban pedig a gejayani egyházközség vasárnapi istentiszteletére látogattak el a résztvevők.
Idén a konferencia felvette a kapcsolatot a yogyakartai Duta Wacana Keresztény Egyetem teológiai karával. Az intézményben észak-amerikai, európai, ázsiai és egy afrikai tanárok tartják a kötelező kurzusokat, a választhatókat – amelyek általában helyi kötődésűek – pedig indonézek tanítják. Minden konferencia-résztvevő látogatja a kötelező kurzusokat és két választhatót is.
Korunk kihívásai közül olyanokat helyeznek előtérbe, mint a gazdasági egyenlőtlenség vagy a környezetszennyezés. Azzal a szándékkal hangsúlyozzák ezeket, hogy olyan teológusokat képezzenek, akik elkötelezettek a vallásközi szolidaritás, lelki megújulás, egyházi befogadás és a keresztyén egység iránt.
„A konferencia célja, hogy a jövő ökumenikus vezetőit képezzük a református közösségen belül, és tudatosítsuk bennük, hogy Isten missziói parancsát teljesítik" – mondja Douwe Visser, a REV Teológiai, Missziói és Közösségért felelős Iroda vezetője, valamint a Global Institute of Theology konferenciát koordináló munkatársa.
Fordította: Török Boglárka
Forrás: http://www.wcrc.ch/