Koreai presbiteriánusok Nagyváradon

A Királyhágómelléki Református Egyházkerület és a Koreai Presbiteriánus Egyház partneregyházi együttműködésének nyitánya volt a június 27-i látogatás.

Csűry István püspök hivatalában fogadta a Koreai Presbiteriánus Egyház hivatalos küldöttségét, Chang Bae Byun főtitkárt, Jaeshik Shin teológiai professzort és Sangdo Choi-t, a Világmissziós Bizottság elnökét – adott hírt a június 27-i eseményről a Királyhágómelléki Református Egyházkerület Tájékoztatási Szolgálata.

képA partneregyházi együttműködés nyitányaként elsősorban a posztgraduális teológiai és diakóniai képzés, valamint a közös missziói szolgálat lehetőségeiről és ifjúsági cserelátogatásokról egyeztettek a koreai testvéregyház küldöttségével. A Királyhágómelléki Református Egyházkerület részéről Dénes István Lukács generális direktor, Antal János és Vincze Judit előadótanácsosok, valamint Pálfi József, a Partiumi Keresztény Egyetem rektora is részt vett a megbeszélésen.

Az ötvenmilliós Dél-Koreában mintegy húsz millióan vallják magukat keresztyénnek, a református-presbiteriánus egyháztagok száma több mint tízmillió. Korea az amerikai presbiteriánus misszionáriusok 1884-es megjelenésekor, és a későbbi évtizedekben is nagyhatalmak, elsősorban Kína és Japán szorításában élt. A református hit, akárcsak a reformáció idején a magyar királyságban, Koreában is az egész társadalmi életet átformáló reménység hordozójaként jelent meg és terjedt el. A reformátusságra, a magyarokhoz hasonlóan nemzeti vallásként tekintenek, a reformáció térnyerése egyet jelentett a vallásszabadsággal. A kettészakított koreai félsziget nemzeti egységének megteremtése iránti elkötelezettség is sajátos párhuzamot jelent közösségeink életében.

kiralyhagomellek.ro