A nyitó ima és egy bevezető ülés után a résztvevők külön csoportokban folytatatták a munkát, ahol megosztották egymással a hazájukat, egyházukat vagy szervezetüket leginkább érintő problémákat, kételyeket és terveket társadalmi, valamint európai kérdésekben.
A konferencia fő témájaként a CSC a vallásszabadságot és az emberi jogokat választotta. Ennek égisze alatt Hermine Masmeyer és Elizabeta Kitanovic bemutatta az erre vonatkozó fejezetet a CSC Emberi Jogi Kézikönyvében, amely hamarosan elnyeri végső formáját (http://csc.ceceurope.org/issues/human-rights/csc-human-rights-traing-manual/). Ezt követően a küldöttek a vallásszabadság és a hit kérdéseit tárgyalták meg, majd reagáltak az Európa Tanács ebben a tárgykörben alkotott nézeteire.
Mivel az utóbbi időben több európai egyház felvetette a vallásszabadság problémáját az Európán kívüli országokban, ezért ez a téma is bekerült a konferencia programjába. Ezen alkalmon a következő egyházak és szervezetek képviselői is részt vettek: Gary Wilton kanonok, Anglia Egyháza képviseletében, míg Peter Ciaccio lelkipásztor, az Olaszországi Valdens Egyházból érkezett, Hegumen Philip, az Orosz Ortodox Egyház valamint a Moszkvai Patriarchátus képviselője az Európa Tanácsban, Alessandro Calcagno, az Európai Unió Püspöki Konferenciáinak Bizottságának tagja, és Mariam Abou-Zahab, a párizsi Politikai Tanulmányok Intézetének és a Keleti Nyelvek és Civilizációk Nemzeti Intézetének oktató, továbbá a Nemzetközi Tanulmányok és Kutatás Központjának kutatója.
Végezetül a küldöttgyűlés tagjai áttekintették és megvitatták az Európai Egyházak Konferenciájának és az európai intézményeknek jelentős eredményeit, elsődleges feladatait.
A CEC CSC honlapja: http://csc.ceceurope.org/