Ugyan sokaknak megadatik a hosszú élet, de sajnos számosan fiatalon mennek el közülünk és nem kevés küzdelmek árán. Mindig megindítanak azok a betegek, akik arról tudnak beszélni és egyben bizonyságot is tenni, hogy Jézus mennyivel többet szenvedett tőlük és ezt értük tette, így nekik is türelemmel kell lenniük. Csak Krisztusra tekintve lehet a keresztünket és a testi-lelki szenvedésünket elfogadni és elhordozni.
Mikor beszélgettünk utoljára otthon a családunkban életről, szenvedésről és halálról? Arról, hogy mit is szeretnék majd az életem utolsó heteiben, napjaiban, óráiban a társamtól, a gyermekemtől, a testvéremtől, a barátomtól? Szinte egyedüli dolog maradt, amiről nem tudunk, vagy nem akarunk őszintén beszélni: az életünk végső szakasza és a halál.
A haldokló betegek egy része az életük végén elkezd azokkal álmodni, akik már „előre" mentek és hosszú ideje nincsenek velük. Szinte sugárzó szemekkel tudnak arról beszélni, hogy milyen jó volt újra találkozni velük és milyen nehéz volt ebből az álomból felébredni. Nagyon sokan ilyenkor nyugszanak meg és akár változnak meg annyira, hogy már teljes mértékben el tudják fogadni földi életük végességét.
A húsvét igazi öröme, hogy nem kell félni a földi élet végességétől. Ahogyan az első húsvéton, úgy napjainkban is nagyon sokan félelemben élnek és ezért Jézust kell beengedni az életünkbe, hogy meghalljuk az ő köszöntését: ne féljetek. Megtanulni hittel túllátni a dolgainkon és meglátva megragadni az örökkévalóságot, Jézust. Isten ma is minden embernek „ az erő, a szeretet és a józanság lelkét" akarja adni. Fogadjuk el tőle.
Gecse Attila, kórházlelkész