S. Szabó József Kálvinról készített rövid munkája, a genfi reformátor életének megismertetését és megszeretetését szolgálta a nagyközönség és a tanulóifjúság számára. A kiadvány belső címlapjával szemközti oldalon egy félalakos Kálvin-ábrázolást helyezett el a mű nyomdai szerkesztését és terjesztését végző debreceni Hegedüs és Sándor könyvkiadó vállalkozás. ( A Református Sion is Debrecenben jelent meg.)
A XX. század hajnalának egyik protestáns hetilapja, a Protestáns Egyházi és Iskolai Lap, S. Szabó József Kálvin-életrajzának népszerűsítése érdekében a következő a szavakkal buzdította a lelkipásztorokat: „Kövessenek el mindent a híveik között való terjesztése érdekében! Ezzel nemcsak azt mozdítják elő, hogy magyar népünk megismerje a Kálvin életének fölemelő, a református öntudatot szilárdító és lelkesedésre buzdító történetét, hanem tiszta jövedelméből létesíteni szándékolt Kálvin-jubileumi alap növeléséhez is jelentékenyen hozzájárulnak."
S. Szabó József 32 oldalas Kálvin-füzete népszerűségének köszönhetően az 1909-es Kálvin-évforduló alkalmával először huszonegyezer, majd nem sokkal később újabb húszezer példány nyomtattak ki belőle.
Millisits Máté